×
≡ menu

Bartłomiej, lektor angielskiego (specjalizacja Legal English)

Języka angielskiego uczę się ćwierć wieku, w tym czasie podróżowałem, skończyłem studia na prawie i amerykanistyce UW, po drugiej stronie prowadziłem zajęcia na anglistyce UAM, przetłumaczyłem kilka książek dla Prószyński S-ka i Sic!, i jeśli nie widzę końca, to raz z racji zawodowych zainteresowań językiem formalnym i prawniczym, a dwa, przez nienasycony apetyt języka angielskiego na zapożyczenia z francuskiego, łaciny i greki.

Tak samo cieszę się na możliwość uczestniczenia w realizmie magicznym języka swych dzieci jak i dzielenia się magią wyrafinowanego języka formalnego i prawniczego z dorosłymi. Tak w pierwszym jak i w drugim przypadku chodzi o testowanie możliwości języka w ogóle, a w drugim w szczególności o sprawną komunikację w języku niesłusznie owianym aurą tajemniczości.

Na zajęciach staram się przedstawiać materiał w sposób zrozumiały nawiązując do praktyki języka i wyjaśniać nieregularności w ich kontekście historycznym i etymologicznym, co z mojego doświadczenia daje najlepsze wyniki.

Zobacz nas na Facebooku       
 Fly High by Eltee.pl
VMD Script logo