Waleria, lektorka języka rosyjskiego oraz polskiego dla obcokrajowców

Absolwentka Państwowego Instytut Pedagogicznego im.  A.M. Gorkiego w Mińsku oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Od 2006 roku z zamiłowaniem pracuje jako lektor. Specjalizuje się w szeroko rozumianym języku biznesu (marketing, sprzedaż, reklama, zarządzanie personelem, negocjacje, rozmowy kwalifikacyjne).

Poświęcam dużo uwagi tzw. „podłożu kulturowemu”. Uczę swoich słuchaczy frazeologii, różnego rodzaju skojarzeń, specyfiki kulturowej, etykiety, sposobów zachowania się w Rosji, osobliwości rosyjskiego postrzegania świata oraz rosyjskich słów, których się nie da przetłumaczyć na inne języki. Bowiem język to nie słowa, język to przede wszystkim struktura mentalna, która po swojemu porządkuje i łączy wyrazy w niepowtarzalną projekcję bytu…

Waleria w każdym przypadku uwzględnia ogólne cele i motywacje słuchaczy. Jej zajęcia wyróżniają zainteresowania i rozległa wiedza na temat realiów życia politycznego i społecznego we współczesnej Rosji, jak i stosowane metody alternatywne

Poza nauczaniem Waleria zajmowała się m.in. nagrywaniem tekstów dla wydawnictw językowych, tekstów reklamowych dla firm, dokonywanie tłumaczeń ustnych i pisemnych oraz korektą tłumaczeń z zakresu marketingu, finansów i medycyny.

 

                                         
 Fly High by Eltee.pl    ul. Klimczaka 17/132    02-797 Warszawa     info@eltee.pl   
VMD Script logo
Do góry